Cajons z Popayan Kolumbia

Istnieją co najmniej dwa cajon budowniczych w obszarze Popayan, Fabox Cajones i JP Cajon. Oba jednych i drugie są dobrymi instrumentami.  Obaj są innowatorami, ich cajony często mają małe lub kiedyś znaczące ulepszenia, które czynią je wyjątkowymi i interesującymi. Obie służą lokalnej ludności i mają proste, podstawowe modele, a także mają wyższe modele końcowe. Ładny model wyższej klasy będzie działać około $ 100 USD. Te cajons będzie kosztować 2 razy cena wywoławcza w Europie lub USA. Fabox Cajones są dostępne w kilku sklepach muzycznych w Cali i Bogota. JP Cajons są również dostępne w Cali.

Niektóre modele FaBox mają wewnętrzną przegrodę bezpośrednio za górną częścią tapa. Niektóre z ich cajons mają unikalne wsidła strunowe gitary. A niektóre mają regulowane otwory dźwiękowe. Wszystkie wyglądają świetnie i grają dobrze. Przewody werbiarek gitarowych występują w typowych kajonach w stylu flamenco, zazwyczaj bieganych pionowo. FaBox werbla przewody są poziome u góry, co jest miłe, ponieważ izoluje dźwięk werbla z basu.

FaBox cajon z regulowanym werbiąc gitarowym
FaBox cajon z regulowanym werbiąc gitarowym

JP Cajons również czasami mają wewnętrzne przegrody bezpośrednio za górną częścią tapa. To izoluje dźwięk sidła, wysyłając go na zewnątrz z tapa i zmniejsza ilość werbli w basie od otworu dźwiękowego. 

Nie było również un-markowych cajon z ciekawą modyfikacją drutu wrzasku. Od czasu do czasu producenci cajon mocowania drutów wrzasku bezpośrednio do siedzenia lub do ponownego egzekwowania wzdłuż przedniej krawędzi siedzenia. Jest to prosta metoda dodawania sidła, ale nie ma sposobu, aby dostosować lub usunąć sidła. Na poniższym zdjęciu widać, że przewody wrzasku wzdłuż dna są utrzymywane na miejscu z ciągiem gitarowym rozciągniętym między bokami, nigdy wcześniej tego nie widziałem.

Druty wciągane przymocowane u góry i utrzymywane na miejscu za pomocą struny gitarowej.
Wciąganie przewodów przymocowanych u góry i utrzymywanych na miejscu za pomocą struny gitarowej wzdłuż dołu. Jest to prosty, un-branded cajon sprzedawane w sklepie muzycznym Armonia na Carrera 8.
Druty wydrążki na podstawowym modelu cajon
Mocowanie przewodów wsadowych bezpośrednio do bocznego podparcia jest prostym, ale skutecznym sposobem na dodanie wsidli.

Istnieje ponad 7 sklepów muzycznych rozrzuconych w kolonialnym centrum Popayan. Wiele nosić lokalnie wykonane cajons i wszystkie mają wybór innych instrumentów perkusyjnych, często wykonane w Kolumbii. Ceny są niskie, a jakość jest dobra.  Jeśli jesteś muzykiem lub chcesz lokalnie prezent dla przyjaciela muzyka, odwiedzając te sklepy muzyczne jest dobrym sposobem, aby połączyć się z jakości, lokalnych produktów. Następujące sklepy muzyczne z adresem ulicy nosić lokalnie wykonane cajons:

  • Serenata, Calle 5, 10-68
  • Armonia, Carrera . 9, 7-11
  • Pentragram, Calle 6, 9-22
  • Mi Guitarra, Carrera 8, 6-32
  • Melodia, Carrera 8, 6-58
Lokalizacja sklepów muzycznych w Popayan Kolumbii, które prowadzą lokalne cajons.
Lokalizacja sklepów muzycznych w Popayan Kolumbii, które prowadzą lokalne cajons.

Kiedy byłem tam w marcu 2019, wysokiej klasy modele FaBox były prawdopodobnie najlepszymi cajonami w Popayan. Są dobre cajons sklejki z ciekawych innowacji i ładne wykończenia. JP cajons są godne janie niedrogie cajons, i rzeczywiście kupił jeden w Cali i podarowane do hostelu byłem pobyt w.

FaBox cajon nagrany w sklepie muzycznym Serenata.