Cajons z głowicami rezonansowe

„Głowa ciasto” jest częścią bębna trafisz. Jeśli bęben ma wibrującą głowę naprzeciwko głowy ciasta, nazywa się to „głowicą rezonansową”. Nie wszystkie bębny mają rezonansowe głowy, bębny conga i bębny bongo na przykład nie mają rezonansowej głowy. Niektóre bębny, takie jak marching band bass drums i bębny bata, mają dwie głowy ciasto, które również działają jako rezonansowe głowy. Cajon’s batter głowy nazywa tapa. Niektóre cajons mają grube, sztywne plecy, które nie są przeznaczone do wibracji, inne mają cieńsze plecy, które wibrują i tworzą rezonować. Tył cajon, który ma na celu wibrować i produkować rezonans może być uważane za „rezonans głowy”. Istnieje kilka modeli cajon, które mają dwie głowice ciasto – „z powrotem” jest cienka sklejka, zwykle trochę grubsze niż podstawowe tapa, i jest przeznaczony do gry.

Poliwęglan cajon z powrotem
Polycarbonatca cajon z powrotem jako głowica rezonansowa.

Wiele komercyjnych cajons mają cienkie plecy sklejki, niektóre nieco cieńsze niż 5mm. Niektóre cienkie plecy wydają się być nawet impregnowane plastikiem lub elastycznym epoksydem, symulując sztywną skórę bębna. Niektóre są przymocowane bardzo ciasno, prawie tak, jakby produkcja znalazła sposób na rozciągnięcie drewna na plecach. Te cajons mają więcej rezonansu niż cajons z grubymi plecami. Dla producentów korzyści te cajons również ważą mniej, stąd są tańsze do wysyłki luzem w wyniku mniejszego obciążenia węgla.

Wewnątrz cajon z rezonansową głową wykonaną z poliwęglanu.
Wewnątrz cajon z głowicą rezonansową wykonaną z poliwęglanu i przymocowaną epoksydem i śrubami

W przeciwieństwie do bębnów perkusyjnych, tył cajon jest ważny strukturalnie. Tył zapewnia wsparcie dla boków, przynajmniej pod ciśnieniem poprzecznych. Cajon z membranous głowicy bębna z tyłu musiałby mieć grubsze boki z ekstremalnych rogaży rogu być strukturalnie stabilny. Albo potrzebowałby jakiejś wzmocnionej krawędzi wokół pleców. Niektórzy producenci cajon używali typowego okrągłego zestawu bębna głowy system włożony do stałej sklejki z powrotem do symulacji rezonansowej głowy na cajon, ale jest to kosztowne i rzadkie.

Czysta krawędź między drewnem a poliwęglanem, gdy stosuje się 2-częściową epoksydową. Krawędzie szlifowane czyste.

Zbudowałem około 40 cajons za pomocą poliwęglanu do cajon powrotem. Uważam, że są to cajons z rezonansowych głów, być może najbardziej rezonansowe głowy znaleźć na każdym cajon. Poliwęglan jest bardzo silny, zazwyczaj znajduje się w tarczach twarzy kasków motocyklowych. Ma doskonałą wytrzymałość boczną, ale gdy płaskie arkusze są przymocowane wzdłuż krawędzi, łatwo wibruje w środku. Używany jako tył cajon zapewnia znaczne wsparcie boczne i znaczny rezonans. W przeciwieństwie do głowicy membrani, poliwęglan nie musi być rozciągnięty w celu uzyskania rezonansu. Niektóre z moich cajons są wykonane z litego drewna iglastego i nieznacznie skurczył się w czasie. Głowice poliwęglanowe są lekko zapięte, ale nadal wytwarzają mniej więcej taką samą ilość rezonansu, jak wtedy, gdy cajon był nowy.

Kajon z litego drewna z poliwęglanem z powrotem utrzymywany tylko z 2-częściową epoksydową. Teraz dodaję śruby, aby wzmocnić przegub epoksydowy.

Poliwęglan nie jest taki sam jak „akryl”. Akryle mają znacznie mniejszą siłę i mogą się roztrzaskać. Nigdy nie używać akrylu na cajon powrotem.

Mocowanie poliwęglanu do krawędzi drewnianego cajonu jest problemem, nie można go po prostu przykleić. Większość klejów nie przylega do poliwęglanu. Używam dwóch części epoksydowych i śrub. Tego lata próbowałem kilka innych metod nadzieję znaleźć prostszą metodę. Próbowałem różnych taśm dwustronnych i śrub. Nie podobało mi się żadne z nich. Taśmy dałnie niespójnych wyników wizualnych i jeśli nie użyjesz wielu śrub, taśma faktycznie wydaje się lekko wyciszyć poliwęglan.

Poliwęglan dołączony za pomocą 32 śrub, bez epoksydowych ani taśmowych.

Najprostszą metodą z akceptowalnymi efektami wizualnymi było po prostu użycie wielu śrub do mocowania poliwęglanu, bez taśmy, bez epoksydowych. Ale to jest żmudne, poliwęglan jest twardy i wiercenia 32 otworów i zlewozmywaki licznik jest czasochłonne. Plus wyniki wokół krawędzi nie są tak atrakcyjne wizualnie jak epoksydowa krawędź.

Cajon z plecami z poliwęglanu przymocowany m.in.
Cajon z plecami z poliwęglanu przymocowany m.in. Poliwęglan jest lekko zapięty między śrubami. Więcej śrub y są potrzebne na tym cajón. Jeśli tył był również przymocowany epoksydem, byłaby to prawidłowa liczba śrub.

Spędziłem więc część lata 2019 r. próbując uprościć przymocowanie poliwęglanu z powrotem do cajonu za pomocą 2-częściowego epoksydu i śrub. Zaktualizowałem poprzedni blog o najnowsze metody. Jest bardziej wydajny niż poprzednia wersja i jest wynikiem 5 lat pracy z cajonami z plecami poliwęglanu.