Elastyczny system wrażeń dla Cajons

Od 2 lat buduję cajony z „dziurami dźwiękowymi na dnie” i ostatecznie zdecydowałem, że nadszedł czas, aby wyposażyć kilka w mechanizm werbla. Chciałem zachować prostotę i chciałem coś, co nie wymaga dziury w boku pudełka cajon. Na moich cajons jest to super łatwy mechanizm do podjęcia i na zewnątrz. Na cajon z normalnym otworem dźwiękowym zajęłoby trochę praktyki, ale z pewnością byłoby wykonalne.

Istnieją dwa popularne rodzaje sidła na cajons, te, które używają struny gitarowe, flamenco cajons, i te, które używają tych samych drutów werbel znaleźć na bębnach werbla. Istnieje wiele wzorów uchwytów drutu wrzasku stosowanych w cajons z drutami wrzasku. Niektóre mają sztywne pręty stacjonarne do przechowywania przewodów wsadowych, niektóre mają sztywne obrotowe pręty lub kołki, które umożliwiają on-off, a niektóre cajons mają sztywne, ale zdejmowane pręty.

Elastyczny mechanizm wsidlia cajon w miejscu

Konstrukcja ta opiera się na przewodach wsadowych, ale działa, ponieważ przewody są pod kątem i utrzymywane na miejscu przez cienki elastyczny pasek, który pomaga nacisnąć przewody na powierzchnię tapa. Konstrukcja daje dobry wrzodek, wyraźny bas i jest łatwy do usunięcia. Wadą jest to, że nie można go usunąć podczas gry, musisz sięgnąć do cajon, aby go dodać lub usunąć.

Elastyczny uchwyt montażowy i kątowe druty wrzasku.
Elastyczny pręt montażowy z pod kątem drutów wrzaskowych.

Orientacja drutu wydrążek kątowy

Same przewody mają trzy ważne kąty, jednym z nich jest pozycjonowanie uchwytu drutu na pasku, aby pod kątem przewodów w kierunku środka cajonu. Drugim jest odcięty koniec przewodów, stopniowo długości tak, że wszystkie przewody kończą się na siedzeniu cajon, w kierunku środka. Lubię, aby urządzenie następnie wyciąć przewody, aby po prostu dotknąć siedzenia. Ze względu na te 2 kąty przewody nie są mocno trzymane przy siedzeniu. Bezpośrednie trafienie przez przewody skutkuje dobrym wrzaskiem, ale trafienie w bok ma znacznie mniej wrzasku. Kontakt z siedzeniem powoduje lekkie wyciszenie, jeśli trafienie jest wysokie w środku siedzenia. Podoba mi się to, ponieważ ciągle szukam różnych tonów, a to zapewnia dwa różne tony w bliskiej odległości.

Główną zaletą przewodów kątowych dotykających góry jest to, że dźwięk wrzasku jest dobry w górnym środku, ale minimalny na bok i minimalny w basie.

Zginam przewody z basu metalowego wspornika montażowego drutu wspornika. Muszą być zamontowane na zalesionym wsporniku, aby zmaksymalizować kąt w kierunku tapa. W cajon tapa będzie pionowy na dole tego zdjęcia.
Zginam przewody z podstawy metalowego wspornika montażowego drutu wspornika. Muszą być zamontowane na zalesionym pasku, aby zmaksymalizować kąt w kierunku tapa. W cajon tapa będzie pionowy na dole tego zdjęcia.

Trzeci ważny kąt utrzymuje przewody wrzasku mocno do tapa. Osiąga się to zarówno poprzez nachylenie przewodów na pasku, jak i nachylenie pręta na wsporniku. Zwykle zginam przewody, gdzie przyczepiają się do metalowego wspornika, który trzyma je wszystkie razem. Przewody muszą być zamontowane w taki sposób, aby kąt do tapa był zmaksymalizowany. Jeśli zamontujesz je po drugiej stronie w taki sposób, że są one równo z tapa, napięcie może być niewystarczające, a mechanizm może wypaść.

Elastyczny pasek

Elastyczny pasek to kawałek cienkiej sklejki tapa 3mm wężą, około 19 mm i wystarczająco długi, aby zmieścić się między bokami. Wciąż eksperymentuję z najlepszą pozycją, ale w mojej obecnej ulubionej budowie dno paska znajduje się 11 cm poniżej dolnej części górnej części. W niektórych z tych zdjęć dodałem trzy kawałki, aby nadać śrubom głębokość drewna i zmienić elastyczność, ale użyłem również dwóch lub nawet żadnych. Nawet z kawałkiem, aby zagęścić do głębokości drewna, śruby szturchać i powinny być mielone spłukiwać.

Dodanie grubości, aby dać zakup śrub.
Symulowanie ciśnienia tapa. Bez tapa mechanizm wypadnie.

Po zbudowaniu uchwytu, jeśli przewody są zbyt długie, odetnij je krócej. Używam 10-calowego metalowego koła tnącego do cięcia drutu wsadowego, z przewodami zamontowanymi w przyrządku jest o wiele łatwiej i czystsze niż w razie obcinania drutu. Drut wydrążek jest bardzo twardy. Jest więcej zdjęć, jak wyciąć drut wydrążek w galerii na końcu bloga.

Cięcie drutu wsadu

Wsporniki montażowe

Pasek jest utrzymywany w miejscu przez małe wycięcia w kawałkach montażowych i przez napięcie snare sznurki drutu naciskając na tapa.

Cztery przykłady uchwytów wspornika dla elastycznego pręta przymocowanego do boku cajons. Trzy po lewej stronie mają długie podkłady. Prawy przykład z krótkim podkładem nie jest zalecany, trudno było wstawić pasek.

Elementy montażowe pręta są małe. Miło jest mieć piłę do zwoju ręki lub zmechanizowanego, aby je ukształtować. Eksperymentowałem z różnymi długościami wsporników montażowych i odkryłem, że krótki kawałek z wycięciem jest dobry, ale lepiej mieć długi podkład. To znacznie ułatwia umieszczenie urządzenia.

Jestem obecnie za pomocą paska do tapa kąt gdzieś około 30 do 40 stopni, ale nadal jestem eksperymentować. Jeśli kąt jest zbyt stromy, będzie mało lub nie będzie włamywac. Jeśli płytkie urządzenie może wypaść. Odległość podniesiona od tapa jest bardzo ważna. Musi być blisko tapa, ale nie za blisko. W tej chwili używam około 15mm. Jest to nowy projekt, proszę pomyśleć o pomiarach jako wstępne. Nie chcę nikogo zamykać na liczby, które mogą nie być optymalne. Jeśli robisz ten projekt jesteś częścią eksperymentu i daj nam znać, co zadziałało, a czego nie w komentarzach.

I wyciąć gniazdo na wspornik trochę mały. Po kawałki wspornika są przyklejone w I wokół krawędzi styku / narożniki paska, aż urządzenie wsunie się na miejsce.

Kształtowanie końców elastycznego pręta wsidliwego, aby zapewnić ciasne dopasowanie.

Przewody wspornika są utrzymywane przed tapa przez połączone ciśnienie elastycznego pręta, nachylenie przewodów wsadowych i wycięcie w wsporniku. Ciśnienie przewodów lekko wygina elastyczny pręt. Z każdym hitem flex bar i ciąg odbicia łączą się produkować dobry dźwięk werta.

Elastyczny pasek drutu wkładki, ale jeszcze nie zatrzaśnięty na miejscu.
Elastyczny pasek drutu wsadzawany do uchwytu montażowego i przyciągnięty na miejsce. Z tapa na cajon, mechanizm pozostanie na miejscu.

Jeśli chcesz, możesz wykonać dwie warstwy wsporników montażowych. Pozwoli to na umieszczenie wysoko lub niskiego słupka. Co zmieni ilość sidła. Zdjęcie poniżej pokazuje podstawową ideę, ale był to pierwszy i jedyny raz, kiedy próbowałem tego, więc kształt elementów nie został zoptymalizowany. Następnym razem zrobię je stopniowo dłużej, aby pomóc w uzyskaniu bar u. To daje możliwość trochę wrzasku lub dużo. Ale otrzymasz dużo wrzasku dźwięku w basie za pomocą niższej pozycji. Można również mieć wiele elastycznych prętów montażowych, ten, który pasuje do dolnych uchwytów, może mieć dłuższe przewody wrażeń, pod kątem lub nie.

Wsporniki mocjące Multple umożliwiają umieszczenie pręta wyżej lub niżej, zmieniając ilość sidła.

Nie ma mechanizmu on-off. Wystarczy usunąć pasek wypławiania, aby wyeliminować dźwięk wrzasku. Jedynym dostrojeniem jest to, który poziom można umieścić wsidlić.

Kajon z litego drewna z krawędziami, wspornikami werbki i usztywnieniem wewnętrznym.