Años Viejos z Guayaquil

Gra Cajon z Los Anos Viejos z Guayaquil Ekwador
Jest tak wiele wzorów Anos Viejos. Miałem nadzieję, że znajdę kilka z gitarami!

Byłem w drodze do gry cajon z przyjacielem i zatrzymał się na Avenida 2, aby zobaczyć Los Años Viejos. Fajnie było dodać cajon do kilku zdjęć.

Jak napisałem na mojej stronie na Facebooku: „Años Viejos to manekiny lub papiermache (papier-mâché) posągi, które są spalane w Guayaquil Ekwador w Sylwestra jako tradycyjny akt „ze starymi”. Te figurki przedstawiają złe wydarzenia, złe juju lub złych polityków. W przeszłości słomy wypełnione manekiny były powszechne, ale w ostatnich latach popularne postacie komiksowe dominują.”

Istnieje wiele wzorów używanych do Los Anos Viejos z Guayaquil
Wiele popularnych postaci komiksowych można znaleźć zmaterializowanyjako Anos Viejos w Guayaquil

„Te zdjęcia pochodzą z ulicy „6 de Marzo”, która jest faktycznie oznaczona jako Avenida 2 na większości map. Istnieje około 20 bloków wyłożonych tymi figurkami. Ludzie kupują je i zabierają do domu. Wiele tysięcy, a wszystkie są spalane w Sylwestra, jak zegar uderza o północy. „

Duży i mały Anos Viejos z cajonw Guayaquil Ekwador
Duży i mały Anos Viejos z cajonw Guayaquil Ekwador

Małe Anos Viejos sprzedać za 5 dolarów lub 10 dolarów USD, ale duże opracowania te będą kosztować więcej niż 100 dolarów. Wiele firm kupuje większe i wyświetla je przed swoimi sklepami w dniach poprzedzających Sylwestra.

Duży Anos Viejos w guayaquil
Niektóre duże Anos Viejos w Guayaquil sprzedać za ponad 100 dolarów.

Wzdłuż alei 6 de Marzo odbywają się liczne warsztaty. Pracują przez cały rok, aby wyprodukować tysiące Anos Viejos, które sprzedają w ciągu kilku tygodni przed Sylwestrem.

Spiderlike Anos Viejos w guayaquil
Niektóre duże i wyszukane Anos Viejos nie są sprzedawane, ale są wykorzystywane jako tło dla płatnych zdjęć. Ten kosztuje $1 USD. Niektóre z nich to $0.50.

Rodziny chodzą po alei i szukają preferowanej figurki. Przypomniało mi to trochę ludzi w północnym kraju wychodzi, aby wybrać najlepszą choinkę. I podobnie, dzieci wydają się podejmować decyzję.

Transport dużego Anos Viejos na ciężarówce
Transport duży Anos Viejos na ciężarówce.

Wiele z tych Anos Viejos mają wiele szczegółów. Są to dzieła sztuki. Jednak, jak północ zbliża ludzi stos je na parkingach i na ulicy, douse je z benzyną i spalić je. Palą się dość szybko, ponieważ są one głównie powłoką papieru. Po pożarze płonie mocno, ludzie wrzucają worki fajerwerków.

Dodanie anos viejso do palika.
Dodanie anos viejso do palika. Najprawdopodobniej torba w lewej ręce jest pełna petard.